Co je obrysové vykrajovátko s naznačením a jak se používá?

Na trhu existuje mnoho druhů vykrajovátek. Rozhodla jsem se vyrábět nejen standardní obrysová vykrajovátka, ale vykrajovátka s naznačením

Vykrajovátka se hodí na vykrajování těsta, různých druhů potahovacích hmot, marcipánu, polymerové hmoty (např. Fimo), samotvrdnoucí hmoty či keramiky. Pomocí mých vykrajovátek můžete vytvořit cukroví, šperky či dekorace stále stejných a přesných tvarů. Dále je můžete využít při výrobě pamlsků pro zvířecí miláčky či k výrobě dekoracím na významné dny či svátky v roce (Valentýn, Halloween, Vánoce).  Předností vykrajovátek je jejich rychlá a snadná manipulace práce s nimi.


Vykrajovátko s natáčením můžete použít na vytvoření sušenky či perníčku, který pak nemusíte pak více zdobit. Nebo můžete použít předtištěné obrysy k tomu, abyste je obtáhly například polevou. Také můžete předtištěné obrysy použít jako šablonu a jen je „vybarvit“ připravenou barevnou polevou. Využití je opravdu široké. Důležité je neplést si vykrajovátko s naznačením s průřezovým vykrajovátkem na linecké cukroví. Vzhledové vypadají takřka stejně, ale vykrajovátko na linecké cukroví vám těsto prořízne až na podložku. Obrysové vykrajovátko s naznačením se nevykrojí až na podložku, ale obtiskne se do těsto (nebo jiného materiálu). To je hlavní a důležitý rozdíl v mých vykrajovátkách. Většinu vykrajovátek na mém eshopu mám vytvářenou formou vykrajovátek s naznačením. Pokud jsou to průřezová vykrajovátka, která se hodí na linecké cukroví, uvedla jsem to přímo do názvu vykrajovátka.

Zde jsem napsala článek o rozdílech mezi průřezovým vykrajovátkem a vykrajovátkem s naznačením.

Při používání obrysových vykrajovátek s naznačením můžete zkoušet různé metody a nebo si nechat ode mě poradit, jak dosáhnout toho, aby se obrys co nejlépe otisknul a nedeformoval. Velmi záleží, do jakého materiálu vykrajovátko použijete.  Pro dosažení nejlepšího výsledku můžete postupovat různými způsoby. Při práci s těstem můžete použít potravinářskou folii, hladkou mouku nebo kakao. Při práci stačí mít vedle sebe misku s hladkou moukou a před každým vykrojením vykrajovátko ponořit do mouky. Totéž platí i u kakaa s tím rozdílem, že obrys pak budete mít hnědý a ve výsledku může vykrajovátko působit velmi efektně. Při otiskování do fondánu či jiných potahovacích hmot je vhodné vykrajovátko posypat moučkovým cukrem. Vše záleží na druhu hmoty, a její lepivosti.

Vykrajovátka vyrábím dostatečně velká, aby se vykrojila opravdu do všech druhů materiálů. Výška mých vykrajovátek je 12 mm.
Tloušťku vykrajovací hrany jsem zvolila 0,8 mm na základě osobního průzkumu a letitých zkušeností. Některé zákaznice by mohly namítnout, že oproti kovovýcm vykrajovátků, jsou vykrajovátka široká. Ovšem já si zakládám na kvalitě a při tenčích okrajích by hrozilo jejich prasknutí. Proto jsou má vykrajovátka dostatečně silná a vyztužená, aby vydržela a nerozpadla se po pár použitých.

Připravila jsem, jak vypadá vykrajovátko s naznačením v akci.
Naznačené obrysy se krásně otiskly do těsta.
Po upečení obrysy zůstávají viditelné.
Zpět na blog